Elżbieta urodziła się na bawarskim dworze i już od dziecka była rozpieszczana przez swojego ojca, który uznał ją za swoją najukochańszą córkę. Dziewczynka mogła zapragnąć czego tylko chciała, a wszystkie jej zachcianki były natychmiast spełniane. Uwielbiała jeździectwo, więc dostała konia czystej arabskiej krwi, z którym spędzała większość swojego czasu. Ponadto lubiła polowania, spacery po lesie oraz wędkowanie.

Elżbieta Bawarska

Pierwsza miłość

Maksymilian Bawarski kochał swoją córkę i zrobiłby dla niej wszystko. Chciał mieć ją tylko dla siebie, więc nie mógł znieść obecności absztyfikantów, którzy zaczęli zalecać się do dziewczyny, gdy ta skończyła 16 lat. Wkrótce dowiedział się, że Elżbieta zakochała się w jednym z członków jego świty. Wprawdzie w tym przypadku to była jej decyzja, ale i tak nie mógł znieść świadomości, że w jej życiu pojawi się inny mężczyzna. Władca Bawarii dysponował wystarczającą władzą, aby wydawać rozkazy dowolnej osobie na swoim dworze. W związku z tym postanowił zlecić misję adoratorowi swojej córki. Młody mężczyzna został wysłany do Egiptu, gdzie pomagał przy kopaniu Kanału Sueskiego. W niewyjaśnionych okolicznościach wyruszył w głąb kontynentu, poszukując zaginionych dzieci inżynierów z Polski i Wielkiej Brytanii. Podczas przedzierania się przez dżunglę, został ukąszony przez komara i zachorował na malarię. Przebywając z dala od cywilizacji nie mógł liczyć na profesjonalną pomoc medyczną. Niedługo później zmarł, pozostając kompletnie sam w nieprzebytej dziczy. Jego śmierć złamała serce księżniczce, która gniewała się na ojca, ale z czasem zrozumiała jego decyzję i wybaczyła mu.

Elżbieta Bawarska

Nieopisane piękno

Elżbieta Bawarska była uznawana za najpiękniejszą kobietę ówczesnego świata. Sekret jej urody tkwił w dbaniu o kondycję fizyczną i długich godzinach spędzonych na pielęgnacji swojej cery oraz włosów. Księżniczka prowadziła aktywny tryb życia, a ponadto miała dostęp do kosmetyków, o których przeciętne kobiety mogły tylko pomarzyć. Dzięki temu za każdym razem prezentowała się olśniewająco. Na jej prezencję nie wpływała jednak tylko uroda, ale również niepowtarzalna mowa ciała. Mężczyźni mówili, że dziewczyna poruszała się jak dzieło sztuki. Każdy jej ruch był wykonywany z niespotykaną gracją. Wielu przybyszy z zagranicy nie mogło nacieszyć oczu jej obecnością, więc w przyszłości wracali na dwór tylko po to, aby ujrzeć ją po raz kolejny.

Pierwsza influencerka

Elżbieta Bawarska trafiła na jedną z najlepszych możliwych partii w XVIII-wiecznej Europie. Jej mężem został Franciszek Józef I, cesarz Austro-Węgier. Mąż, podobnie jak ojciec, spełniał wszystkie jej zachcianki. Kupował wymarzone konie, a także finansował wymyślne przedsięwzięcia architektoniczne. Pomimo wszystkich upominków, kobieta nie czuła się zbyt komfortowo na cesarskim dworze. Przez większą część roku przebywała na wyspach położonych na Atlantyku albo Morzu Śródziemnym. Jeśli chodzi o Elżbietę Bawarską, dzieci nie były dla niej zbyt istotne. Nie potrafiła się nimi zajmować, a sama skupiona była na swoich wewnętrznych rozterkach. Miała wszystko, ale w głębi duszy była bardzo nieszczęśliwa. Monarchini zmarła w Szwajcarii przypadkowo zamordowana przez włoskiego zamachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *